2017-2018 Lise Sınıf Rehberlik Planları (Yeni Formata Göre)

Yeni formata göre hazırladığım planda sınıf öğretmeninin yapacağı çalışmaları ekledim. Aynı zamanda 2017-2018 okul rehberlik planını da bu sayfada bulabilirsiniz. Sınıf rehberlik planları öğretmenin yapacağı etkinlikler ve çalışmalar olacağı için kazanım ağırlıklı bir planlama oldu. Okul rehber öğretmeninin yapacağı çalışmaları ayrıca bold ya da farklı bir renk tonlaması yapmadım. Onu takip etmeniz ve gözden kaçırmamanız önemlidir. Sınıf rehberlik planları normalde o şubenin sınıf öğretmeni tarafından hazırlanması gerekiyor. Bu nedenle sınıfa özgün ve ihtiyacına uygun bir yönü de olmalıdır.

Planlar üzerinde kontrolleri yapmanız ve varsa eksiklikleri bizimle paylaşmanızdan memnun oluruz.

Bu planlar geçici olarak ve fikir vermek amacıyla paylaşılmıştır. Okul içi ihtiyaç analizleri, yerel ve okul hedeflerinden sonra plan tekrar gözden geçirilecektir.

Düzenleme (KOD) Rehberlik Kazanım metni (Kazanım no) şeklinde yapıldı.

  2017-2018 Lise Okul Rehberlik Hizmetleri Planı (85,6 KiB, 62.241 hits)
Yeni formata göre hazırlanmış 2017-2018 Lise Okul Rehberlik Hizmetleri Planı

  2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 9-10-11-12 Sınıf Rehberlik Planları (31,1 KiB, 59.221 hits)
2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 9 ncu sınıf, 10 ncu sınıf, 11 nci sınıf ve 12 nci sınıf rehberlik planları (Sekmelere tıklayarak sınıfları görebilirsiniz)

 

 

2.7.4. Kazanımlar Okul RPD ve Sınıf Rehberlik Hizmetleri Planına Nasıl Yerleştirilir?

Okul RPD hizmetleri planına rehberlik öğretmeni tarafından uygulanması gereken sınıf rehberlik etkinliklerinin kazanımları yerleştirilir. Aynı kazanımlar çalışmaların uyum içinde yürütülmesi açısından sınıf rehberlik hizmetleri planına da yerleştirilir. Ancak sınıf düzeylerine özgü sınıf/şube rehber öğretmeninin yapacağı etkinliklere ait kazanımlar Okul RPD hizmetleri planında yer almaz, bu kazanımlara yalnızca sınıf rehberlik hizmetleri Planında yer verilir. Okul RPD ve sınıf rehberlik hizmetleri planına alınacak kazanımlar belirlenirken Kod Listesinden (Ek 1) veya Rehberlik Kazanımları Tablosundan (EK 5) yararlanılır.

Kaynak: REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMETLERİ PLAN HAZIRLAMA KİTAPÇIĞI

[reklam]

2017-2018 Lise Sınıf Rehberlik Planları (Yeni Formata Göre)” için 19 yorum

 1. iyi günler plan için teşekkürler fakat 2 yıl önce 9. sınıflarda ders seçimi ile ilgili kazanımların yerini 10.sınıflarla değiştirmiştik.Paylaşılan planda 9. sınıfta görünüyor

  1. Doğru. O konuda kendi planımızda düzenleme yaptık.
   Ancak burada paylaşılan örnektir.
   İçeriği her rehberlik servisi ilin ve okulun hedefine göre yeniden düzenlemesi gerektiği için yeniden düzenlemedik.
   Ama genel format bu şekilde
   İlginiz ve hatırlatmanız için teşekkür ederim

 2. Paylaşımlar için teşekkür ederiz. Ancak foruma üye olamıyoruz. Bir arkadaşım daha aynı sorunu yaşıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

 3. HOCAM SINIF REHBERLİK ETKİNLİKLERİNE PLANDAKİ GİBİ SIRALI ŞEKİLDE ULAŞMAMIZ MÜMKÜN MÜ?

 4. HOCAM GEÇEN YILKİ PROGRAMLAR ÜZERİNDE TARİH DEĞİŞİKLİĞİ YAPILSA ÇOK Bİ ŞEY FARK ETMEZZ SANKİ BEN ÖYLE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM SORUN OLUR MU

 5. hocam önce ihtiyaç analiz formunu uygulayıp değerlendirip sonra sonuçlara göre plan hazırlanması gerekiyor diye anlatıldı bize.Sizinki daha pratik.Plana onu dahil etmişsiniz.bize denildiği haliyle plan hazırlamak gecikiyor.Hangisi doğru kafam karıştı.

  1. Hocam bu hafta komisyon toplantısı yapacağız Veli ve öğretmenleri ihtiyaç belirleme formu uyguladık. Bu yaptığım geçici bir plan sonuçta bu dönemde bir boşluk içinde olmaya gerek yok. Yapılması gereken çalışmalar bu iki hafta içerisinde var. Plansız hareket etmek ne kadar doğru. En azından 2 hafta ne yapılacak bilinmeli.
   Kafa karışıklığına gerek yok bence.
   Kitapçıkta bile programında revizyon yapılabileceği belirtiliyor.

 6. Özkan Hocam beni büyüüük bir dertten kurtardınız çok teşekkür ederim… Kabaca gözden geçirdim ama; elinize sağlık demeden geçemiyorum. Ortaokullar için de Sınıf Rehberlik Plânı hazırladınız mı??? İşlerinizde kolaylıklar temenni ederim…

 7. MERHABA ÖZKAN BEY, EMEĞİNİZE SAĞLIK. PROGRAMLARDA BIR TARİH UYUŞMAZLIĞI OLABİLİR Mİ ACABA? SINIF REHBERLİK PROGRAMLARI İLE OKUL PROGRAMINDA BULUNAN ETKİNLİK TARİHLERİ UYUŞMUYOR SANKİ. ÖRN: SOSYOMETRİ GENEL PLANDA 23-27 EKİM İKEN SINIF PLANLARINDA KASIM AYINDA GÖZÜKÜYOR.

  1. Uyuşması gerekir. Bunlar meslektaşlarımızın birebir uygulaması için değil aslında, bir fikir sahibi olması için yayınlandı.
   Ortak çalışmaların tarihi aynı olması gerekir.
   Diğerleri sınıf rehber öğretmeni kendi hazılar.

 8. Merhaba Özkan Bey, çalışmalarınızı yakından takip ediyorum fakat bu paylaşımınızda başlık bölümünde “lise sınıf rehberlik planı” demişsiniz içerikte paylaşılan dosya ise “lise okul rehberlik planı” olmuş. Bilginize. İyi çalışmalar.

  1. Kontrol için geçici kaldırdık hocam tekrar yayında 2017-2018 sınıf rehberlik planları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir