2015 YGS Sonuçları Ne Zaman ve Nasıl Duyurulacaktır?

Son YGS sınav sonucunun açıklanmasına baktığımızda bu sürenin çok kısaldığını görüyoruz. 2014 YGS 23.03.2014 tarihinde yapıldı. YGS sınav sonucu ise 29.03.2014 tarihinde açıklandı. Sınav sonucu 6 gün gibi kısa bir zamanda açıklandı. 2015 YGS de bu şekilde kısa bir zaman içinde açıklanacağını umuyoruz.

2015 YGS Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır?
Bu konuda YGS kılavuzunda şunları yazıyor;
Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet’ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

[reklam]

 

2015 YGS Sonuçları Ne Zaman ve Nasıl Duyurulacaktır?” için 2 yorum

  1. Merhaba,
    ben 2014 te tercih yaptım ve bır ozel unıversitenın lısans programına yerlestım suan hazırlık okuyorum 2015 ygs sıne gırdım lysyede gırecegım ancak gecen seneye gore bıraz dusuk aldım ve puanın yarısı dustugunden dolayı umutsuzum.gecen senekı puanımı kullanarak baska bır okul ve bolume yerlesme olanagı olabılıyomus dıye duyumlar aldım ınternette arastırdım ancak cok yararlı olmadı bana vaktiniz varsa yardımcı olursanız sevınırım
    Iyı gunler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir