2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri

Üniversite tercihleri 2015 yılında 6-14 Temmuz’da alınacak. Adayların tatil programı yaparken bu tarihleri dikkate almasında fayda var. Ayrıca tercihlerine göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ise bütün üniversitelerde, 3-7 Ağustos’ta gerçekleştirilecektir.

Bilindiği gibi tüm devlet üniversiteleri 2015-2016 e-kayıt sistemine geçmiştir.

Bu kapsamda, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde devlet üniversitelerine yerleşen bütün öğrenciler, elektronik kayıt (e-kayıt) işlemlerini 28 Temmuz-5 Ağustos’ta yapabilecek.

Öğrenciler isterlerse e-kayıt isterlerse de üniversitelerine giderek şahsen kayıt yaptırabilecek. Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek. Bu nedenle adayların süre konusunda titiz olmalarını öneririz.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/ adresinde ‘e-hizmetler’ bölümü altında yer alan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında açılacak olan ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecektir. Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı da alabileceklerdir.

2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri konusunda sorusu olanlar yorum bölümünden bize ulaşabilirler.

[reklam]

 

2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri” için bir yorum

  1. sorumluluk sınavı olan öğrencilerin durumu ne olacak onlar nasıl yerleştirilecek bilginiz var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir