2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri

Üniversite tercihleri 2015 yılında 6-14 Temmuz’da alınacak. Adayların tatil programı yaparken bu tarihleri dikkate almasında fayda var. Ayrıca tercihlerine göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ise bütün üniversitelerde, 3-7 Ağustos’ta gerçekleştirilecektir.

Bilindiği gibi tüm devlet üniversiteleri 2015-2016 e-kayıt sistemine geçmiştir.

Bu kapsamda, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde devlet üniversitelerine yerleşen bütün öğrenciler, elektronik kayıt (e-kayıt) işlemlerini 28 Temmuz-5 Ağustos’ta yapabilecek.

Öğrenciler isterlerse e-kayıt isterlerse de üniversitelerine giderek şahsen kayıt yaptırabilecek. Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek. Bu nedenle adayların süre konusunda titiz olmalarını öneririz.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr/ adresinde ‘e-hizmetler’ bölümü altında yer alan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ başlığı altında açılacak olan ‘Üniversite E-Kayıt’ seçeneğini tıklayarak kayıt işlemini gerçekleştirebilecektir. Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı da alabileceklerdir.

2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri konusunda sorusu olanlar yorum bölümünden bize ulaşabilirler. 

2015 Üniversite tercih ve kayıt tarihleri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir