2015 TEOG sonuçları açıklandı

Heyecanla beklenen TEOG sonuçları açıklandı. Öğrencilerin şube ortalama puanları sistemde yayınlandı. E-okul üzerinden şube ortalamalarını kontrol edebilen öğrenciler TEOG sonuçlarını e-okul.gov.tr’den öğrenilebilecekler.

Bakanlık konuyla ilgili basın açıklaması yayınlamış;

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında 29-30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihinde yapılan ve 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2015 tarihinde tamamlanmıştır.
Her sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, adayların cevap kâğıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacaktır. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecek, e-okul sistemine işlenmiştir. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, sınav sonuçlarını buradan öğrenebileceklerdir.
Sınavda görev alan öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, sınav sonuçlarının öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir