2014-2015 Satranç egzersiz çalışma planı

Satranç bireyin zihinsel gelişiminde önemli bir etkinliktir. Satranç, MÖ 6. yüzyılda Hindistan’da ortaya çıkmış ve MS 10. yüzyıla gelindiğinde tüm Asya’ya, Ortadoğu ve Avrupa’ya yayılmıştı. Tarihi bakımından çok eski olan satrançta amaç rakibi MAT etmektir.

Satranç özellikle okullarda yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu konuda en önemli araçlardan biri de Satranç egzersiz çalışma planı kapsamında yapılan faaliyetlerdir.

Satranç öğrencilerin kötü alışkanlıklar kazanmasına engel olur. Kişiliğinin ve karakterinin olumlu yönde gelişmesine  yardımcı olur. En önemlisi stratejik düşünme ve analiz yeteneğini geliştirir. Karar verme becerisini arttırmaya yardımcı olur. Kendine olan güveni gelişimine destek olur. Kurallara uymasını ve sabrı öğretir. Satranç’ın birçok yararlarını saymak mümkündür. Tabi amacımız bu değerli çalışmada gerekli olan Satranç egzersiz çalışma planını paylaşmak olduğu için fazla ayrıntıya girmek istemiyorum. Çocuklarımızın bu yönde ilgili varsa Satranç’a yönlendirmeniz onun için faydalı olacaktır.

(Satranç egzersiz çalışma planı aşağıdadır)  2014-2015 Satranç egzersiz çalışma planı (48,0 KiB, 2.580 hits)
Satranç egzersiz çalışma planı, Ders dışı eğitim çalışmaları Satranç etkinlikleri yıllık çalışma planı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir