2012 SBS tercihleri yarın başlıyor

İlköğretim 8’inci sınıf öğrencilerinin 12 Temmuz’da açıklanan Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’ye göre tercih işlemleri yarın başlıyor.

Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve üstü olanlar tercih yapabilecek. Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 tercih yapabilecek.

2012 SBS tercihlerini nereden yapacağım?

Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr/, http://oges.meb.gov.tr/ veya https://eokul.meb.gov.tr/ internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacak.

Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edecek. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacak.

Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacak. Yerleştirme sonuçları 24 Ağustos’ta http://www.meb.gov.tr/ ve http://oges.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek.

2012 SBS Kontenjanları

SBS Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu (2012)

SBS Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihler Nasıl Yapılacak? (2012)

Etiket: 2012 SBS tercihleri, sbs tercihlerini nasıl yapacağım, 2012 SBS tercihlerini nereden yapacağım

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir