2012 SBS Tercihlere Esas Kontenjan Tabloları

1-8 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacak olan 2012 SBS tercihleri için Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının İlanı yayınlandı.

2012 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Kontenjan Ve Tercih Listeleri E-Okul Sayfasında Yayımlanmıştır. 2012 SBS Kontenjanları na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2012 YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ (OGES) KONTENJAN VE TERCİH LİSTELERİ

SBS Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının ilanı

Yukarıda verilen linkte Anadolu lisesi kontenjan listesi,Fen ve Sosyal Bilimler liseleri kontenjan listesi, Anadolu Öğretmen Liseleri Kontenjan listesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri kontenjan listeleri ve diğer sınavla alan meslek liselerinin 2012 SBS Kontenjanlarına – kontenjan listelerine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca 2011 yılı I. yerleştirme sonuçlarına göre liselerin taban ve tavan puanları da bulunmaktadır.

SBS Tercihlerinde geçen yılın taban ve tavan puanlarını bilmeniz yapacağınız SBS tercihinde size fikir verebilir. Bu nedenle 2011 Seviye Belirleme Sınavı Birinci Yerleştirmeye Göre Tavan – Taban Puanlarını incelemek için tıklayınız.

2012 SBS Fen ve Anadolu liseleri puanları hakkında sayfamız için tıklayınız

[reklam]

2012 sbs kontenjan, 2012 SBS Kontenjanları, anadolu lise kontenjanları.

2012 SBS Tercihlere Esas Kontenjan Tabloları” için 25 yorum

 1. BEn lise 2 ye geçtim.BENİM PUANIM 362 İSTEDİĞİM OKULUN PUANI 368 BU SENE lise 2 ye geçenlerin puanı düşermi düşerse nereden bakcaz yardım edermisinizz…..

 2. listede çanakkaledeki vahit tuna ve ibrahim bodur liselerinin adı niye yok yardımcı olur musunuz…

 3. yaa hep açıyorum 2011 çıkyor 2012 nie çıkmıyor dershne hocalarım açıklandı diyor açıyorum yine çıkmıyor sinir oldumm ne zmn çıkıcak yaa lütfen cevabı hmn yazın çünkü ayın 1 inde tercih yapılıcakkkkk :(

  1. Değerli sbs,
   Verilen link doğru.
   kontenjanlar bu senenin. Taban puanlar geçen senenin olur.

 4. mebin sitesindekiler 2011 in yüzdelik dilim ve kontenjanları,yenileri eklenmemiş.nereden bulabiliriz?

  1. Zaten 2011 olur. 2012 tercihlerini siz yapacaksınız.. Bu sbs taban puanlar fikir vermek içindir.

   1. pek örneğin: istanbul erkeğe girmek istiyorum.puanımın yahut sıralamamın ,istanbul lisesine yetip yetmediğini nasıl göreceğim? Yani hangi liselere girebileceğimi nasıl bileceğim?aldıkları yüzdelik dilimlere bakarak mı?eğer öyleyse bu sene açıklanan(eğer açıklandıysa) yüzdelk dilimleri ve okulların kontenjan bilgilerini MEB’İn sitesinden mi öğrenebileceğim? Teşekkürler..

   2. Verilen adreste Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi ne bak taban puan geçensenenin en düşük puanla yerleşen öğrenciye aittir. Tahminen bu senede bu puana yakın biri bu okula yerleşir diyebiliriz. Bu puanlar geçen senenin olduğu için sadece fikir vermek amaçlıdır. Okulların sabit bir puanı yoktur. Bu senenin puanını bu sene tercih edecekler belirleyecektir.

  1. Yukarıda verilen adresten bakabilirsiniz.2012 SBS Kontenjanları görmek için, İnternet tarayıcı olarak explorer kullanın. Ayrıca açılan menuden seçim yapmalısınız.

  1. 2012 SBS Kontenjanları görmek için, İnternet tarayıcı olarak explorer kullanın. Ayrıca açılan menuden seçim yapmalısınız.

 5. site genel olarak güzel ama 2012 lise taban ve tavan puanlarını da eklerse çok sevinirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir