2012 MEB Şube Müdürleri Ataması Ne Zaman Olacak?

Basına çıkan haberlere göre Milli Eğitim Bakanlığı 950 civarında Şube Müdürü ataması yapacaktır. Bu konuda net bir takvim henüz bulunmamaktadır. Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Şube müdürü kadrosuna atanabilmek için gerekli olan şartlar nedir?

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ (Resmî Gazete : 4.3.2006/26098)

MADDE 7- (Değişik : 23.7.2010/27650 RG) (1) Bu Yönetmelik kapsamındaki görevlere görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aşağıdaki özel şartlar aranır.

a) Şube müdürü kadrosuna atanabilmek için;

1) Fakülte veya en az dört yıllık yüksekokul mezunu olmak.

2) Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, APK uzmanı, şef, tesis müdürü, öğretmen, mimar, mühendis, raportör ve sivil savunma uzmanı kadrolarından birinde veya bu kadrolarda toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.

Şube Müdürleri Ataması nasıl yapılacak?

Bu konuda TEÇ-SEN’in tec-sen.org sitesinde bir haber yayınlanmıştır. Bu haberde “29 Haziran 2012 tarihinde MEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Vekili Hamza AYDOĞDU başkanlığında gerçekleşen toplantıda, bu durum sendikamız yetkililerince İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yetkililerine sözlü olarak da sorulmuştur. Bakanlık yetkilileri de kamuoyuna yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve Şube Müdürlüğü atamalarının Sınav ile yapılacağını kesin ve net bir ifadeyle sendikamız temsilcilerine bildirmişlerdir.” denilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir