2012-2013 Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınav Tarihleri

Güzel sanatlar lisesi son sınıf öğrencileri ve mezunları 2012-2013 Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları Tarihlerini topluca takip edebilmeleri için bu sayfada derleme yapacağız. Tarihler açıklandıkca bu sayfayı güncelleyeceğiz.

Ancak güncellemelerde bir aksaklık ve eksiklik olabileceğinden sizde ayrıca girmek istediğiniz üniversitenin sitesinden yetenek sınavları tarihlerininin duyurularını takip etmelisiniz.

Ayrıca bu konuyla ilgili sorularınızı bu yazının altındaki yorumlarda bize iletebilirsiniz.

 

 

2012-2013 İnönü Üniversitesi Özel Yetenek Giriş Sınavları Takvimi 

 BÖLÜMÜ/PROGRAMI  KONTENJANI

 

BAŞVURU

TARİHLERİ

 

 

SINAV

TARİHLERİ

I.Öğretim

 

Müzik Öğretmenliği

2012 ÖSYS Kılavuzunda Belirtilecek Sayı Kadar

25-26-27 Haziran 2012

(Mesai Saatleri İçerisinde)

28-29 Haziran  2012

Resim-İş Öğretmenliği

2012 ÖSYS Kılavuzunda Belirtilecek Sayı Kadar

25-26-27 Haziran 2012

(Mesai Saatleri İçerisinde)

28-29 Haziran 2012


Geniş bilgi ve kaynak için tıklayınız

 

2012-2013 Bilkent Üniversitesi Özel Yetenek Giriş Sınavları Takvimi

2012 – 2013 eğitim öğretim yılında Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin

 • Grafik Tasarım,
 • Güzel Sanatlar (Resim, Heykel, Seramik)

bölümlerine ÖN KAYIT ve YETENEK SINAVLARI ile öğrenci alınacaktır.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü TM-1, İletişim ve Tasarım Bölümü TS-1, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi Bölümü MF-4, Mimarlık Bölümü MF-4 puan türüne göre merkezi yerleştirme ile öğrenci alacaktır.

ÖN KAYIT KOŞULLARI

 1. 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinden en az birinden 180 ve üzeri puan almak,
 2. Her hangi bir üniversiteden disiplin nedeni ile uzaklaştırılmış olmamak,
 3. İlgili kanun ve yönetmeliklerle üniversiteye girme hakkı kısıtlanmış olmamak.

ÖN KAYIT BAŞVURU TARİHLERİ

Ön kayıt başvuruları 10 Ağustos – 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında hafta içi 09:00 – 17:00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nce kabul edilecektir.

Geniş bilgi ve kaynak için tıklayınız

 

2012-2013 Kocaeli Üniversitesi Özel Yetenek Giriş Sınavları Takvimi

Ön kayıtlar 25 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

 

2012-2013 Marmara Üniversitesi Özel Yetenek Giriş Sınavları Takvimi

Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinin Özel Yetenek Giriş Sınavlarına katılabilmek için adaylar, 2012 yılı YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) puanlarının herhangi birisinden en az 225 (iki yüz yirmi beş) ham puan almış olmak zorundadır

Sınavlara girecek adayların ön kayıtları 30, 31 Temmuz 1, 2 Ağustos 2012 tarihlerinde yapılacaktır.
Adaylar, ön kayıt formunda tercihlerine göre en fazla 3 Bölüm seçebilir.

Ayrıntılı bilgi için için tıklayınız
2012-2013 Yeditepe Üniversitesi Özel Yetenek Giriş Sınavları Takvimi

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

NOT: Üniversitelerin 2012-2013 Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınav Tarihlerini geniş bir şekilde yayınlayan sanatdersi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.Yazıyı paylaşın

2012-2013 Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınav Tarihleri” için 14 yorum var;

 1. Herkes güzel söylüyorda bu güzel sanatlar fakültesinden mezun olunca hiç bir işinize yaramayacak.. türkiyede bunlar iş için yeterli iş potansiyeli yok .. yani para kazanamazsınız .. ticaret ve ya işletme okuyun . size daha iyi bir gelecek sunar..

  Reply
 2. merhaba karakalem ciziyorum el becerim var nasıl degerlendirebilirim bunu cocuk gelişimi mezunuyum resim ögretmenliği için yetenek sınavına mı girmem gerek?

  Reply
  1. GSSL Anadolu güzel sanatlar lisesi diye gecen bu okulların resim bölümünde Desen, Temel Sanat, Desen Atölye, Heykel Atölye, Grafik Atölye ve Sanat Tarihi dersleri okutuluyor.
   Ön kayıtlar genellikle okulların kapanması ile başlıyor. Öğrencilerin yetenek sınavına girmek için, tercih ettikleri bir güzel sanatlar ve spor lisesi müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.
   Ön kayıt yaptıran öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı´nın Ağustos ayı içerisinde belirleyeceği bir tarihte iki aşamalı yetenek sınavına katılıyor.Türkiye genelinde 86 adet GSSL mevcut hangi illerde oldugunu internetten bulabilirsiniz.Genelde iki çizim soruyorlar biri canlı desen çalışması olluyor.. Bu ya model yada notürmort diğeri de imgesel mesela bir hastanenin acil ünitesini çizmeniz isteniyor ve en az 3 figür kullanın deniliyor..Yada bir konunun anlatıldığı bir yazılı metin veriliyor ve buradaki tasvirleri hayalden kağıda çizip bir kompozisyon yaratmanız söylenebiliyor.

   Reply
 3. öncelikle slm diyorum ya ben güzel sanatlar lisesine gitmek istiyorum ve güzel sanatlar llisesi ile ilgili tam olarak bilgi almak istim nerden bilgi alabiliri.

  Reply
 4. güzel sanatlar ve spor lisesi için ilk önce temmuz gibi gelip önkayıt yaptırmalısın sonra ağustosun ikinci haftası sınavın başlar :)

  Reply
 5. slm..Ben güzel el sanatları sınavına girmek istiyorum, fakat hiçbir bilgim yok..Nasıl neye çalışmam gerek? Sınav ne zaman nerde oluyor?…Bana yardımcı olursanız sevinirim..

  Reply

Yazı için yorumunuz