2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu

Tercih ve yerleştirme konusuna da değinen Yarımağan, ”2010-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nun basılmakta olduğunu belirtti.

Kılavuzun oldukça kapsamlı bir belge olduğunu ifade eden Yarımağan, bu kılavuzun dağıtımının 19 Temmuz Pazartesi gününden itibaren başlayacağını ve 22 Temmuz 2010 tarihine kadar dağıtımın tamamlanacağını söyledi.

Yarımağan, ”Adaylar acele etmesinler. Özellikle İstanbul’a bu kılavuz biraz geç dağıtılacak. Ama 22 Temmuz’a kadar tüm adaylar kılavuzu elde edebilirler. 17 Temmuz Cumartesi gününden itibaren kılavuza ÖSYM’nin internet sitesinden erişilebilecek” dedi.

Tercih döneminin 26 Temmuz-6 Ağustos 2010 tarihleri arasında olduğunu bildiren Yarımağan, en geç 22 Temmuz’a kadar Türkiye’deki tüm okullara kılavuzun ulaşmış olacağının belirtti.

Özkan Emiroğlu

1997 yılında Psikolojik Danışman olarak göreve başladım. 2002 yıllarında AktuelPDR (PDR alanında) ile başladığım forum ve blog yazarlığını aynı heyecanla devam ettirmeye çalışıyorum. Meslektaşlarıma bu konuda kendi çapımda destek ve yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana. Meslektaşlarım bizi;Facebook, {TWİTTER} @ozkanemiroglu ve instagram hesaplarından takip edebilir.

You may also like...

1 Response

  1. Anonim dedi ki:

    bu ne ya hiç bir yere yerleşemycz bu gidişle :s

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir