2009’da ÖSS Sınavına girdim. Sınav ile iki yıllık üniversiteye yerleştim ancak gitmedim.2010 YGS de acaba puanım düşermi?

2009-ÖSYS?de bir yükseköğretim programına yerleştirilen veya ön kayıtla kaydolan adaylar için puanlara eklenecek olan Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) yarıyarıya düşecektir. Ancak açık öğretimin kontenjansız programlarına yerleşenler ile sınavsız geçişle yerleşenler adayların puanında bir düşme olmayacaktır.

2009’da ÖSS Sınavına girdim. Sınav ile iki yıllık üniversiteye yerleştim ancak gitmedim.2010 YGS de acaba puanım düşermi?” için 5 yorum

    1. Tercih ettiğinizde yerleştiniz mi? Yerleşip gitmediyseniz puan düşer. Ama yerleştirme olmadıysa puan düşmez.

  1. iyi günler.ben 2009 yılında sınavsız geçişle özel bi üniversiteye yerleştirldim ama gitmedim(buarada sınavada girmiştim çok düşük puan almıştım)2011 yılında puanım düşermi.lütfen yardımcı olun lütfen

  2. düserr düserrr bu sıstemle bız daha cok cökeriz allah kurtarsın bundan sonra sana lazım olcak tek sey sansss sansın bol olsunnn…..

  3. Ahmet bey benimde durumum aynı 2011’de sınava girmem durumunda yine puanım düşermi ? yoksa 2012’iyimi beklemem lazım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir