2009 ÖSS Tercihlerinde Yararlı Olacak Siteler

ÖSS sonuçları açıklandı. Sıra öss tecihlerimizde. Tercihlerde en önemli şey doğru bilgiye ulaşmaktır. Ne yazık ki bu konuda sağlam bilgiyi verecek çok az sayıda siteler var. İstedim ki sizler için güvenilir ve tercihlerinizde yararlı olabilecek siteleri derleyeyim. Yıllardır internette bu alandaki gelişmeleri takip ederim. Ve aşağıdaki sitelerin sizlere yardımcı olacağı kararına vardım.

universitetercihmerkezi: Benim favori sitemdir. 2001 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde kendini geliştirdi. Siteyi incelemenizi öneririm. Adaylara sağlam, güncel bir bilgi tabanı ve hizmet araçlarıyla yardımcı olacaktır. Şu sıralar yoğun olabilir.

MeslekTanıtımı: Aslında şuana kadar mesleğinizi ve seçeceğiniz bölümü belirlemiş olmanız gerekir. Ancak yinede emin olmak veya seçtiğiniz mesleği yeniden gözden geçirmek için bu sitedeki tanıtım bilgilerinden yararlanabilrisiniz.

Üniversiteler(YÖK): Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı sitesinde resmi verilere göre tüm üniversitelerin (Özel-devlet) adreslerini bulabilirsiniz.

Şehirler: Sanırım seçeceğiniz üniversietnin ait olduğu il hakkında bilgi sahibi olmak istersiniz. İllerin hakkında genel bilgi alabileceğiniz tecrübeli bir sit.

Daha fazlası bilgi, bilgi çöplüğüne dönüşeceğinden az ama öz siteler verdim. Ancak tercih aşamasında gayet makul ve yararlı olacaktır.

Verdiğim bu site adresleri aslında terchlerde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda pratik fikirde vermiş olmasını umuyorum.

Benim gözden kaçırdığım başarılı kurumsal siteler varsa yorumlara ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir