10 Ocak 2013 Kar Tatili Yapacak Olan İller Hangileridir?

Yurtta etkilii olan kar yağışı eğitimi de vurdu. Kar nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

İŞTE OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ YERLER…

Kilis, Karabük, Bitlis, Düzce, Elazığ, Zonguldak, Niğde, Bolu

Kar yağışının etkili olduğu illerden Kilis’in tamamı ile Karabük, Bitlis, Düzce, Elazığ, Zonguldak, Niğde ve Bolu il merkezlerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Giresun

Giresun’da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 1 (10 Ocak 2013) bazı ilçelerde ise iki gün (10-11 Ocak 2013) süreyle eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Dereli ilçesinde 2, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerinde de tüm okullarda eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi. Yine, Giresun Merkez, Görele, Espiye, Bulancak, Piraziz, Çanakçı ve Tirebolu ilçelerinde de tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bartın’

Bartın’da yoğun kar yağışı nedeniyle Salı ve Çarşamba günü tatil edilen okullar 10 Ocak Perşembe günü de (yarın) tatil edildi.

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü, ilde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın merkeze bağlı tüm okullar ve özel öğretim kurumlarında eğitime 10 Ocak Perşembe günü olmak üzere bir gün daha ara verildiğini duyurdu.

Hakkari’de okullar pazartesine kadar tatil

Hakkari ‘de kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi.

Hakkari’de üç gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezraya halen ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Ocak Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verildi.

Güneydoğu’da eğitime kar engeli

Güneydoğu’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Mardin, Siirt ve Bingöl’de okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bölge genelinde etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Meteoroloji yetkililerinden alınan kar yağışının yarın etkisini artıracağı yönündeki bilgi üzerine tedbir amacıyla kar yağışının etkili olduğu Mardin, Siirt ve Bingöl’de yarın eğitime bir gün ara verilirken, Mardin ve Siirt’te kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak.

Mardin Artuklu Üniversitesi’nin (MAÜ) merkez ve tüm bağlı yerleşkelerinde de eğitime 2 gün ara verildi.

Mardin

Mardin Valiliği’nden yapılan yazı açıklamada, Mardin ve merkeze bağlı köylerde okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, merkez ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesinin yanı sıra kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın izinli sayılacağı kaydedildi.

MAÜ’nün de merkez ve tüm bağlı yerleşkelerinde olumsuz hava koşullarının meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, daha önce bir gün süreyle verilen tatil süresinin 10 -11 Ocak 2013 tarihlerini de kapsayacak şekilde iki gün daha uzatılarak eğitim ve öğretime ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.

Siirt

Siirt’te devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Ocak 2012 Perşembe günü, il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerince yapılan son değerlendirmelere göre ilde devam eden kar yağışının perşembe günü etkisini daha da artıracağı tahminleri doğrultusunda tedbir amacıyla, ana okulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime yarın ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, yarın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bingöl

Bingöl Valiliği’nce yoğun kar ve fırtınadan dolayı bir çok yolun kapalı olması nedeniyle merkez ve ilçelerdeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için eğitime yarın ara verildiği duyuruldu.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Balveren Beldesi ile Aslanbaşak köyünde eğitime yarın ara verildiği kaydedildi.

Ağrı

Ağrı Merkez’deki tüm okullar bir gün, il merkezine bağlı köylerle taşıma merkezi ilk ve ortaöğretim okulları ise iki gün süreyle tatil edildi. Doğubayazıt, Taşlıçay, Tutak ve Hamur İlçelerinde; İlçe merkezleri hariç, yatılı ilköğretim bölge okulları, taşıma merkezi ilk ve ortaöğretim okulları ile Diyadin ilçe merkezi ve bütün köy okulları bir gün tatil edildi.

Trabzon

Trabzon merkez ilçeye bağlı, Akyazı, Çamoba, Çimenli ve Yalıncak ilk ve ortaokulları dışındaki, tüm belde ve köylerdeki okullar ile Şalpazarı ilçesinin tamamı ve Sürmene ilçesine bağlı Çamburnu, Oylum, Küçükdere ve Çehreli Aksu beldelerinde bulunan ilk ve orta okullar bir gün tatil edildi.

Samsun’da iki ilçede tatil

Yoğun kar yağışı nedeniyle Samsun’un Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Çankırı

Çankırı’nın Çerkeş ve Atkaracalar ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

TRT

[reklam]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir