Yeni formata göre 2017-2018 lise okul rehberlik planı

Yeni eğitim öğretim döneminde uygulanmak üzere genel müdürlük birçok formda format değişikliğine gitti. Bunlardan biri de rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde yapılacak olan rehberlik planda oldu.

Plan hazırlanırken kitapçıkta yazılan kurallara uyulmaya çalışıldı. Okul rehberlik planında sınıf öğretmenlerinin uygulayacağı çalışmalara yer verilmesine gerek olmadığı için aşağıda paylaştığım planda bunlar eklenmemiştir. Ayrıca plan hazırlanırken okulun ihtiyaçları ve şartları göz önünde bulundurulması gerekiyor. Kendi okulumda iki psikolojik danışman olduğumuz için buna göre plan hazırlandı. Tek psikolojik danışmanı olan ya da 3 ve daha fazlası psikolojik danışmanı olan okullar buna göre planlarının yoğunluğunu azaltabilir ya da çoğaltabilir.

Geçen sene okulumuzdaki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak plan hazırlanmıştır. Ancak okul başladığında seminer döndeminde RPD komisyonu toplantısında bu plan tekrar gözden geçirilerek son şekli verilecektir. Ayrıca yerel ve okul hedefleri de belirlenerek plan hazırlanması gerekiyor.

Sizlerin plan hazırlamasında fikir sahibi olmanız ya da eksikliğimizi görerek bize yorumlar bölümünden geri bildirim yapmanız için sizinle aşağıdaki linkten plan paylaşılmıştır. Yerel hedefler doğrultusunda plan tekrar gözden geçirilecektir.

“Okul Rehberlik Programı”

Güncellendi 4/09/2017

  2017-2018 Lise Okul Rehberlik Hizmetleri Planı (85,2 KiB, 16.513 hits)
Yeni formata göre hazırlanmış 2017-2018 Lise Okul Rehberlik Hizmetleri Planı

 

RehberNET PDR Otomasyon Programı için tıklayınız. 

 

Meslektaşlarım facebook dan bizi takip edebilir.
instagram takibi için: https://www.instagram.com/aktuelpdr/
twitter takibi için: https://twitter.com/ozkanemiroglu


Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

4 thoughts on “Yeni formata göre 2017-2018 lise okul rehberlik planı

  1. bu ne saçmalık ya bakanlık neden geçmişte olduğu gibi prograı değişiklikleri anlatmak için hizmetçi eğitime rehber öğretmenleri alınmıyor kardeşim bütün rehber öğretmenler kuzu gibi sessiz ne yapacağını bilmiyorlar tepeden sistemi değiştir kimseye bir şey anlatma sonra hadi plan hazırla çabuk….biz eğitim programcısımıyız ki bir saattir kodları çözmeye çalışıyorum ve planı inanın nasıl hazırlayacağımı neyi yazacağımı (bir sürü şey var) kestiremedim ha klavuz mu okudum salak değiliz ama klavuz bile yetersiz
    allah aşkına bakanlık rehber öğretmenleri eğitime biran önce alsın
    ram lar bile bu programı anlamadı bırakın bizer..sınıf planları nasıl olacak tablo çizmeyi bizde biliyoruz bir örnek şablon gönderin üstüne değişiklik leri yapalım uyarlayalım fakat boş tablo il renklki tasarımlar ile yenilik mi olur
    lütfen sesimizi duyun

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz