TürkPDR derneği Rehberlik ve Araştırma Merkezleriyle Buluşuyor

Derneğimiz olarak rehberlik ve araştırma merkezleriyle okul psikolojik danışma ve rehberlik servislerindeki hizmetlerin daha etkili hale getirilmesiyle ilgili olarak çeşitli çalışmaları hayata geçirmek amacıyla kurumlarımızla işbirliğini sürdürüyoruz.

Derneğimiz ve Derneğimiz Samsun Şubesi, Ankara-Yenimahalle RAM, Samsun RAM, Çarşamba-Hacı Yılmaz RAM, Bafra RAM, Havza RAM işbirliğinde; Ankara-Yenimahalle Belediyesi, Samsun-Canik Belediyesi ve Canik Başarı Üniversitesinin desteğiyle 4 Ekim 2013 tarihinde Samsun’da RAM’lar buluşmasını gerçekleştiriyoruz.

Samsun buluşmasına Eğitimcilerimiz Derneğimiz Üyeleri Doç. Dr. Asım Çivitci, Doç. Dr. Melek Kalkan ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Sardoğan katılacaklardır.

Pamukkale Üniversitesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asım Çivitci “Okul PDR Servislerinin Etkililiği: Kapsamlı Rehberlik Programının Rolü”, 19 Mayıs Üniversitesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melek Kalkan “Aile Danışmanlığı Nedir? Ne Değildir?” ve Canik Başarı Üniversitesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Sardoğan “İnsan İlişkilerinde Rol Model Olmak” konulu eğitimler vereceklerdir.

Derneğimiz üyesi eğitimcilerimize, Ankara-Yenimahalle Belediyesi, Samsun-Canik Belediyesi ve Canik Başarı Üniversitesine bu çalışmanın gerçekleşmesinne verdikleri destek için teşekkür ederiz. Başta Ankara ve Samsun olmak üzere yakın illerde çalışmakta olan meslektaşlarımızın katılımından mutluluk duyarız. Katılmak isteyen meslektaşlarımız derneğimizle iletişime geçebilirler.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu

 Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

One thought on “TürkPDR derneği Rehberlik ve Araştırma Merkezleriyle Buluşuyor

  1. Sadece PDR derneğinin değil, PDR ABD’nın da bulundukları illerde aktif olmalarını isterim. Tükenmişliği önleyip yeniden başlamaları sağlayacağına inanıyorum..

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz