TürkPDR Derneği Basın açıklamasını erteledi

Türk PDR-DER bugün yapacağını duyurduğu basın açıklamasını erteledi. Neden olarak da MEB Müsteşar yardımcısı Doç. Dr. Birol Ekinci’nin sekreteryası tarafından derneğin telefonla aranarak alan dışı atamalar konusunda görüşme talebinde bulunulması ve görüşme yapılmasıdır.

Konuyla ilgili olarak dernek sayfasındaki açıklama şöyle;

 Sayın Meslektaşım,

Derneğimiz tarafından daha önce 11 Haziran 2013 tarihinde düzenleyeceğimizi duyurduğumuz kitlesel basın açıklaması ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bu tarih daha sonra Derneğimiz tarafından duyurulacaktır. Basın açıklaması için Derneğimizde hazırlıklarımızı yürüttüğümüz sırada 10 Haziran 2013 tarihinde MEB Müsteşar yardımcısı Doç. Dr. Birol Ekinci’nin sekreteryası tarafından Derneğimiz telefonla aranarak bu konuda görüşme talebinde bulunulmuştur. Saat 17.00’de Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan toplantıya Türk PDR DER Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Ergene, Genel Başkan Yard. Hüseyin Şen ve Genel Sekreter Ali Erdoğan katılmışlardır. İstanbulda olması nedeni ile Türk Psikologlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Gökhan Malkoç’da telefonla katılarak görüşlerini belirtmiştir.

Görüşme sonunda, alan dışı atamaların önlenmesi konusunda MEB’de Bakan veya Bakan Yardımcılarının da katılacağı yetkililerle bir toplantı yapılarak konunun müzakere edilmesi ve diyalog içerisinde işbirliği içinde çözülmesinin daha uygun olacağı değerlendirilmiştir. Konu dikkate alındığında MEB nezdinde muhataplar tarafından yanıt verilmesi nedeni ile düzenlenmesi planlanan kitlesel basın açıklamasının ileri bir tarihe ertelenmesi, çözüm alınması durumunda da iptal edilmesi Yönetim Kurulumuzca kararlaştırılmıştır.

Toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket eden bir sivil toplum örgütü olan meslek derneğimiz alan dışı atamaların önlenmesi konusunda siz meslektaşlarımızın desteği ile çalışmalarını sürdürecektir.

Konu tüm meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize saygı ile duyurulur.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği

Yönetim Kurulu
10.06.2013Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz