TürkPDR-DER Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü İle Görüştü

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün özel öğretim kurumlarına hizmetiçi eğitim kursu ile rehber öğretmen atanmasına olanak tanıyan yazısına ilişkin belirlemiş olduğumuz eylem takvimi çerçevesinde dün basın açıklaması yapılmıştır.

Bu gün (30.05.2013) de eylem takvimimizde yer aldığı gibi Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet KÜÇÜK ile Türk Psikologlar Derneği ile birlikte bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Görüşmeye Derneğimiz adına Genel Başkan Prof. Dr. Tuncay ERGENE ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ŞEN, Türk Psikologlar Derneği adına da Genel Başkan Doç. Dr. Gökhan MALKIÇ ve Genel Merkez Koordinatörü Ebru ERGİN katılmışlardır.

Görüşmede yapılan atamaların bilimsel ve hukuki açıdan yanlışlığı, kamu yararını zedelediği, hizmet alanların niteliksiz hizmet almalarına yol açacağı, yapılan işlemin ihtiyaç adına değil, özel öğretim kurumlarının daha düşük ücretle eleman çalıştırmalarına hizmet edeceği vurgulanmıştır.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü de bizlerin haklı olduğumuzu, itirazlarımızı yapabileceğimizi, yargıya gidebileceğimizi, kendilerinin de bunu yargıda savunacaklarını, özel öğretim kurumlarının rehber öğretmen bulamadıkları için kapatılma noktasına geldiklerini dile getirmiştir.

Her iki derneğin ilk defa bu nedenden dolayı birlikte hareket ettiklerini, bunun anlamlı olduğunu ve bu işlemin geri çekilmesi gerektiği ortak bir şekilde dile getirilmiştir.

Sonuç: İşlemin geri çekilmesi için sesimizi daha gür çıkarmak ve çevremizi meslektaşlarımızı duyarlı kılmak ve süreci hep birlikte katılarak, üreterek sürdürmek gerekmektedir.

Tüm meslek taşlarımıza saygıyla duyurulur.

Türk Psikolojik danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim KuruluBu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

One thought on “TürkPDR-DER Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü İle Görüştü

  1. Sadece çıkarlar üzerinden hareket edip rehber öğretmen görevinin sadece maddi boyutuyla değerlendirilmesiyle içinin boşaltılması son derece sakat bir anlayıştır. Sizden ricam Türkiye’nin sahip olduğu ve olmadığı tüm nitelikleri ile değerlendirilme yapmanızdır..yıllarca sosyoloji mezunları felsefe grubu öğretmeni oldu da hangi felsefeci buna karşı çıktı.üstelik sosyologların sahip olduğu bir sürü farklı meslek grubu ünvanı olmasına rağmen biz bu ünvanları da talep etmedik…çok komik şeyler bunlar.. TürkPDR-DER der ve ardıllarını KINIYORUM…

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz