Rehber öğretmenler eylül seminer dönemini istediği ilde geçirebilir mi?

Bazı meslektaşlarımız 2016 Eylül seminer dönemini istediği yerde geçirip geçiremeyeceğini sorması üzerine bu konuda kısa bir yazı yazma ihtiyacı hissettim.

Normalde eylül seminer döneminde tüm öğretmenler kendi okulunda geçirmekteydi. Ancak Kurban Bayramının eylül ayına denk gelmesi nedeniyle talepler üzerine MEB öğretmenlerin bulundukları ilde seminer dönemini geçirmelerine imkan sağladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Öğretmenlerimizden gelen talepler ve Sn Bakanımızın onayıyla öğretmenlerimiz bu yılki mesleki çalışmalarını istemeleri durumunda görev yaptıkları şehirler dışında da yürütebileceklerdir.” demektedir. Konuyla ilgili yazıyı da il müdürlüklerine gönderilecektir.

Rehber öğretmenler de “öğretmen” statüsünde olduğuna göre elbette onlar da istediği ilde seminer dönemini geçirebilecekler.

Eylül  2016 seminer dönemini başka ilde geçirmek isteyen ne yapması gerekiyor? Nereye başvurması gerekiyor?

Bu konuda haziran döneminde diğer illerde mesleki çalışmalarını geçirmiş olan meslektaşlarımızdan edindiğimiz tecrübeye göre

; mesleki çalışmaları (seminer çalışması) geçirmek istediğiniz ilin Milli Eğitim Müdürülüğüne giderek dilekçe başvuruyorsunuz.

“meb seminer dönemi için nereye başvuracağız”

  

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz