Rehber Abi / Rehber Abla Projesi

Eğitim Ortamlarında şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Strateji ve Eylem Planı çerçevesinde 25.02.2013 tarihinde Atatürk Ortaokulu ve Nene Hatun Kız Meslek Lisesi iş birliği ile Rehber Abi / Rehber Abla Projesi uygulanmıştır.

Projenin etkinliği olarak iki okul öğrencileri bir araya geldiler.Etkinliğe Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Okul Müdürleri Hüseyin Ekinci Ve Mualla Ertal, Sorgun Ram Müdürü Hüseyin Çetin Ve rehber öğretmenleri ile iki okulun rehber öğretmenleri katılmıştır.

Atatürk Ortaokulu’ndan 17, Nene Hatun Kız Meslek Lisesi’nden 17 olmak üzere toplam 34 öğrenci uygulamaya katılmıştır.

Bu tanışma etkinliğinde iki okulun öğrencilerinden birkaçı konuşma yaparak proje ile ilgili düşüncelerini paylaştılar. Nene Hatun Kız Meslek Lisesi öğrencileri okullarını tanıttılar. İki okulun öğrencileri şarkı söyledi ve sunulan ikramlar eşliğinde öğrencilerin kaynaşmaları sağlandı.

Son olarak rehber öğretmenler tarafından SBS Konu Haritaları dağıtılarak etkinlik sonlandırıldı.Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

2 thoughts on “Rehber Abi / Rehber Abla Projesi

  1. Bu projeyi gerçekleştiren kurumları tebrik ediyorum…Akran Eğitimi ve akran danışmanlığının bir uygulaması diyebilir miyiz?. Ayrıca SorgunRAM ‘da da güzel paylaşımlar var..Tebrik ediyorum.

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz