PDR yönetmeliğ ile ilgili görüşüldü

Sayın Üyelerimiz ve Sayın Meslektaşlarımız,

Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz Bilge ve Genel Sekreterimiz Ali Erdoğan 2 Mayıs 2017 Salı günü saat 19.30’da MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Celil Güngör ile makamında görüştüler.

Görüşmede yönetmelik taslağına ilişkin görüşlerimizi ve önerilerimizi ileten Prof. Dr. Filiz Bilge bir çalıştayın düzenlenmesini istediğimizi ve ihtiyaçların karşılıklı ele  alınması gerekliliğini ifade etti
Genel Müdür Sayın Celil Güngör ise kırmızı çizgileri olan çalışma saatleri, nöbet, etüt vb. konular dışında görüşlerimizi kendilerine iletebileceğimizi belirtti. Sözü edilen maddeler de dahil olmak üzere yönetmeliğin tümü ile ilgili çalışmalarımız, görüşme girişimlerimiz ve çabalarımız devam edecektir.
Türk Psikolojik Danisma ve Rehberlik Dernegi Yönetim Kurulu


Yazıyı paylaşın

PDR yönetmeliğ ile ilgili görüşüldü” için 3 yorum var;

 1. çalışma saati, nöbet, etüd vs kırmızı çizgilerimiymiş, bunlardan taviz vermeyiz bu konularda görüşmeyiz mi diyorlar? saçmalık! o zaman neyi görüşeceklermiş?

  Reply
 2. Özkan hocam, Bu linkteki http://www.pdr.org.tr/userfiles/file/Yonetmeliktaslagi.pdf pdr ve özel eğitim yönetmelik taslağı doğru mudur? Eğer taslak bu ise bu evham neden. İnsanlar neden bu taslağı okumuyor. Neden herkes joker öğretmen, nöbet, etüt gibi konuları okumadan, bilmeden konuşuyor.Ortalıkta taslak yok. Göremedik diyorlar. Bu linkte var. Ben okudum. Ders, yönetim,nöbet ve merkezi sınavlar hariç sınav görevi verilemez diyor. Yani eski 55. Madde de verilemeyen görevler aynen duruyor. Sadece merkezi sınavlar hariç cümlesi eklenmiş. Ki rehber öğretmenler merkezi sınavlarda yıllardır yasal olmadığı halde görevlendiriliyordu. Bunu yönetmeliğe eklemişler. Bunun dışında ben birşey göremedim.

  Yeni yönetmelik taslağında farklı olarak haftalık 30 iş saatidir ibaresi kaldırılmış ve 657’ye tabidir denmiş. 8-5 mesai öğle arası gibi şeyler yazıyor.

  Benim anlamadığım neden bu yönetmelik taslağına kimsenin ulaşamadığı. İnsanları bu konuda bilgilendirmemiz lazım. Taslak okunup konuşulup tartışılmalı.

  Reply
  1. Özkan Emiroğlu · Edit

   Bu değil hocam. Bu iki üç yıl önceki taslak.
   Bunda ki problem de pdr ve özel eğitim birbirine karışmış olduğu için sıkıntılar vardı.

   Reply

Yazı için yorumunuz