Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Tercih Ve Yerleştirme E-Kılavuzu yayınlandı

Tercih kodları, bursluluk kodları ve tercih listeleri http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacaktır.
2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına katılan öğrencilerin aldığı PYBS puanı 2013-2014 eğitim öğretim yılı için geçerli olacaktır.

Bu kılavuzda; 2013 yılı PYBS sonucu parasız yatılı veya burslu okuma hakkı kazanan öğrencilerin yerleştirilmesiyle ilgili usul ve esaslar yer almaktadır.

Öğrenciler ?PYBS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu”na ve ilgili mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecektir. Parasız yatılılık ve bursluluk kaydını kayıt süresi içerisinde yaptırmayan öğrenciler bu haklarından vazgeçmiş sayılır.

Parasız yatılılığa hak kazandığı okula süresi içinde parasız yatılı kaydını yaptırmayan öğrencilerin ilgili yönetmelik gereğince parasız yatılılıktan bursluluğa geçirilmesi mümkün değildir.

Parasız yatılı okumaya hak kazanan öğrenciler bu haklarını tercihi doğrultusunda yerleştirildiği okulda öğrenim görmeleri kaydıyla kullanırlar. Bu nedenle parasız yatılılığı başka bir okulda kazanan öğrencinin, nakil işlemi için kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne de başvuruda bulunması gerekmektedir.

Parasız yatılı olarak öğrenimine devam eden öğrencilere ayrıca burs verilmez.

Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Tercih Ve Yerleştirme E-Kılavuzunu indirmek için tıklayınızBu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz