MEB 2013 Atamalarında Ne Kadar Rehber Öğretmen Alacak?

MEB atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontejan çizelgesi açıklandı.

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası  Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması kapsamında 87 alanda 40.000 öğretmen ataması yapılacaktır. Atama yapılacak alanlar ve kontenjanlar ek listede belirtilmiştir.

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli, zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Adaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 -06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır.

Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacaktır.

Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabileceklerdir.

Rehber Öğretmen (Psikolojik Danışman)
Taban Puan: 60
İlk Atama: 2598
Açıktan Kurumlar Arası Atama: 30
Toplam: 2628

  ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTEJAN ÇİZELGESİ (91,1 KiB, 1.094 hits)
ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTEJAN ÇİZELGESİBu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

One thought on “MEB 2013 Atamalarında Ne Kadar Rehber Öğretmen Alacak?

  1. diren rehber öğretmen · Edit

    baraj puanı 60 olarak belirlendi 60 puanı geçemeyen bir sürü rehber öğretmen var hiç biri atanamayacak bundan önceki atamalarda az puanlarla atanan kişilerin yapılan haksızlıklara sesi çıkmazdı belki biraz empati yapma zamanı geldi türkiyede haksızlık yapılanlar arasında bile haksızlık yapılıyordu az haksızlık yapılanlar sesini çıkarmıyordu şimdi haksızlıklar eşitlendi hak arama savaşı başladı diren rehber öğretmen diren

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz