IV. PDR Uygulamaları Kongresi Gerçekleşti

Mesleki kongreler, mesleki çalışmaların vitrine çıktığı en önemli organizasyonlardır. Derneğimiz ile üniversiteler işbirliğinde gerçekleştirilen kongrelerimizden IV. Ulusal PDR Uygulamaları Kongresi dernek tarafından gerçekleştirilmiş olması nedeniyle bir ilki oluşturmaktadır. “Toplumsal Gereksinimler Işığında PDR Hizmetleri” temalı kongremizin açılışına İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanı Sinan Temur, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Üyesi Doç. Dr Hüseyin Şirin, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Necati Bilgiç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu ve Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Kavak katılmıştır.

Açılış programında ayrıca bu yıl dördüncüsü verilen empati ödülüne değer görülen Beşiktaş Çarşı Taraftar Grubu adına Alen Markaryan’a “2012 Yılın Empati Ödülü” takdimi gerçekleştirilmiştir.

 Meslektaşların bir araya gelerek çalışmalarını sundukları kongremizde 28 sözel, 3 poster bildiri, 2 panel ve 15 çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Kongre sürecinde her birimiz için çok değerli olan anılarımıza ilişkin fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

V. PDR Uygulamaları Kongresi’nde görüşmek üzere…

Saygılarımızla…

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu


Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz