İstanbul 2013 Dünya Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi Yapılacak

Sizleri, 12. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi ve 2013 Uluslararası Danışmanlık Derneği (IAC) Konferansı ile ortak olarak İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi’nde 8-11 Eylül 2013 tarihlerinde düzenleyeceğimiz uluslararası danışmanlık kongremize davet ediyoruz.

Kongre temamızı “Psikolojik Danışmanlık ve Teknoloji Kullanımı: Gerçek Yaşamlar Sanal Bağlamlar” olarak belirledik. Günlük yaşamımızın kaçınılmaz bir parçası olan teknolojiyi danışanlarımıza sunduğumuz hizmetlerde en uygun şekilde kullanmak zorundayız. Bu kongrede teknoloji kullanımının en karmaşık insan konularını ele alırken ortaya çıkan uzantılarını tartışmayı umuyoruz.

Tıpkı İstanbul’un Asya ve Avrupa’yı bir araya getirmesi gibi, bu kongrenin İstanbul?un antik ve çağdaş çok kültürlü bağlamında araştırma ve uygulama konuları ile danışmanlık mesleğinin geçmiş ve geleceğini bir araya getirmesini umuyoruz.

Kongrenin evsahipliğini, demokratik gelenekleriyle tanınan ve saygın öğretim elmanlarınca oluşturulmuş liberal bir ortama sahip, önceleri Amerikan koleji, şimdi bir devlet eğitim kurumu olan Boğaziçi Üniversitesi yapmaktadır. Üniversite, ülkenin her yerinden gelen en iyi öğrencileri ve dünyanın her yerinden gelen sayıları giderek artan uluslararası öğrenci grubunu kendisine çekmektedir. Bilimsel ve sosyal deneyim paylaşımına katılmaları için uluslararası ve ulusal tüm konuklarımıza hoşgeldiniz demek istiyoruz.

Lütfen değerli zamanınızı şimdiden bize ayırınız. Hepinizi 8-11 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul?da görmeyi diliyoruz.

Saygılarımızla,

Doç. Dr. Deniz Albayrak-Kaymak,
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı
Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi
Eğitim Bilimleri Bölümü
İletişim için: info@iac-pdr-istanbul2013.org

www.boun.edu.trBu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz