2013-2014 RAM’lar Tarafından hazırlanan Yıllık Rehberlik Programları

Her yıl olduğu gibi bu 2013-2014 eğitim öğretimde de rehberlik ve araştırma merkezleri tarafından hazırlanan okul rehberlik çerçeve planlarını ekleyeceğiz. Bütün ram’ların rehberlik çerçeve planlarını yayınlamak yerine birkaç örnek ekleyeceğim.

Ancak meslektaşlarımızın unutmaması gereken bir husus var. O da başka illerin rehberlik çerçeve planlarını öncelik olarak almamaları gerekir. Öncelik kendi illerinde ki çerçeve programıdır. Çünkü her il bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarına göre programda ekleme-çıkartma yapmış olabilir.

Ayrıca sizde lise, ilkokul ve ortaokul  2013-2014 eğitim-öğretim Yılı Çerçeve Planlarının linklerini yorumlar bölümünden ekleyebilirsiniz.

Samsun 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çerçeve Planları

Çorum 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Çerçeve PlanlarıBu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

2 thoughts on “2013-2014 RAM’lar Tarafından hazırlanan Yıllık Rehberlik Programları

  1. samsun ram planını incelediğimde (lise) Ulusal Mesleki Bilgi sisteminin tanıtılması diyor. fakat sistem güncel değil ve yaklaşık 1.5 yıldır site hiç ilgilneilmiyor. geçen yıl orada bulunan anketleri öğrencilerime uyguladığımda sistemsel hatalarla karşılaştım. bakanlıkla iletişime geçtim. oradaki yetkili kişi artık güncellene yapılmadığını, konuştuığum kişinin de bu durumdan çok rahatsız olduğunu söyledi.

    Reply

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz