15. Rehberlik Sempozyumu “Okullarda Farklılıkların Farkındalığı”

Aka Okulları olarak bu yıl 15. Rehberlik Sempozyumuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız. “Okullarda Farklılıkların Farkındalığı” başlıklı sempozyumda tüm boyutlarıyla “farklılıklar” ele alınacak.

Okullarda öğrencilerimizin her tür farklılığını anlayan ve buna göre eylem planı hazırlayan bir model oluşturmak zorundayız. Bu modelde okulların fiziki yapılarından ders içeriklerine, rehberlik çalışmalarından etkinliklere kadar yapılan tüm çalışmalarda “farklılıklar” dikkate alınır. Böylece bireyin kendini değerli, önemli ve saygın hissettiği bir okul ortamı ortaya çıkar. Bu okul ortamında “farklı olarak yaşamak” ve “farklı ile yaşamak”, farklı enstrümanların bir arada ahenk içerisinde oluşturduğu hoş bir senfoni olarak karşımıza çıkar.

15. Rehberlik Sempozyumuna okul yöneticilerimizin ve rehber öğretmenlerimizin de katkılarını bekliyoruz. Sempozyuma katılımcı veya konuşmacı olarak katılmak istiyorsanız 15. Rehberlik Sempozyumu ile ilgili tüm bilgilere http://www.akakoleji.k12.tr/sempozyum adresinden ulaşabilirsiniz.

16 Mart Cumartesi günü görüşmeyi diler, teşekkür ederiz.Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?

Yorumunuzu ve sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz